за децата и състоянието на духа

Re: за децата и състоянието на духа

Мнениеот johnstalker » Нед Яну 24, 2010 6:06 pm

lila написа:... Не знам дали след време жените ще носят рокли с гол гръб или по-скоро ще е приоритет на мъжкото население. Света се променя :D а с него и ние.

Аз си падам по розовите рокли с гол гръб. В комбинация с една розова шапка и едни розови джапанки. :hihihi:
Аватар
johnstalker
Наркоман

Години: 50

Мнениеот Голем Бел Нико » Нед Яну 24, 2010 6:26 pm

Lila,

Ами поне татуировката е на гърба, можеше да е на какви ли не други места - открити или ама съвсем скрити. Тогава може би щеше да почнеш да се чудиш дали всичко е наред с нея.

Иначе като цяло не обичам татуировки. Ето, един роднина е в болницата сега, стар мъж с татуировки по ръцете, предполагам от войната в Корея като е бил моряк. Не знаем колко още има да живее. Най-милия човек който може да си представите - дали поради заболяването или как не знам, но все едно че всичко дребнаво и глупаво в нас на него са му го изрязали от мозъка заедно с там каквото са му изрязали. Кожата му като картон със размазани сини и червени рисунки. Както и да е, исках да кажа че татуировка на стар мъж може и да не е много красиво, но ако беше жена ама съвсем щеше да е грозно. Предполагам. Май напоследък почвам да мисля че красотата идва от вътре, ама че хахава идея.

JohnStalker,

Тая снимка с в розово не си ми я пращал още на мене. А аз всичките мой ти пратих. Дори оная с новия оранжев шнорхел.

--Николай
Голем Бел Нико
Двойно кафе

Мнениеот lila » Нед Яну 24, 2010 8:05 pm

:lol: :lol: :lol:
lila
Чист кофеин

Години: 100

Мнениеот orkud » Вто Яну 26, 2010 1:01 pm

Само да кажа, че и моята дъщеря има татуировка. На гърба до едното рамо. Роза. Не ме пита, като я направи и ми идваше ....... да направя не знам какво като я видях. Дори не запалих ;) , но не и се карах. Просто и обясних, че като всяка друга постъпка, единствения човек, който ще носи последствията от нея е само и единствено тя. И този ден дойде. Сватбата. Беше си харесала разкошна рокля с разголени рамене. На ефирната бяла рокля татуировката изглеждаше доста ..... не на място да кажем. Факта, че се наложи да се откаже от роклята, която много искаше страшно я разстрои, но не и казах,"видя ли , че бях права" или нещо подобно. Тя сама си понесе последствията.
Не знам дали тук е мястото, но ето нещо, което ми хареса ...
http://vbox7.com/play:e7941791
Аватар
orkud
Кафе машина

Мнениеот Мария Николова » Сря Яну 27, 2010 12:21 am

И на мен ми хареса. Запазих си го.
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.
Аватар
Мария Николова
Наркоман

Години: 75

Мнениеот Titi » Сря Яну 27, 2010 11:17 am

Моята дъщеря има обица на езика. Ето това е нещо, което със сигурност ще скандализира 99% от четящите това. Беше в 9 клас, когато реши, че ще си я сложи. Бях шокирана, опитах всякакви начини да я откажа, не, та не. Най-вече бях шокирана от това, че не мога да въздействам на доброто си, мило, винаги вслушващо се в съветите ми дете. Реших, че това е края на "доброто" дете, че от тук насетне отношенията ни ще се променят и тя самата също, ще се изпълнят всичките ми страхове, дето съм ги мислела докато е расла и съм я възпитавала. Тя си сложи обицата, минаха 5 години от тогава. Остана си същото мило и добро дете, винаги споделя и търси съвета ми за всичко, което и се стори важно. Нищо в отношенията ни не се промени. Самата аз забравям за тази обица, но като се захили с широко отворена уста я мярвам и винаги потръпвам. Само дето научих нещо много важно - да не драматизирам нещата, да не смятам, че мравката ще се превърне в слон и да имам повече доверие в детето си. Тя е отделна от мен, самостоятелна личност и знае какво прави.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/
Аватар
Titi
Чист кофеин

Години: 52

Мнениеот lila » Сря Яну 27, 2010 11:30 am

Titi написа:Само дето научих нещо много важно - да не драматизирам нещата, да не смятам, че мравката ще се превърне в слон и да имам повече доверие в детето си. Тя е отделна от мен, самостоятелна личност и знае какво прави.

:D Все това си повтарям и аз. Баба казваше, че по-голям душманин от майката няма - винаги мисли най лошото :D Благодаря, Titi :tzvetentze:
lila
Чист кофеин

Години: 100

Мнениеот Satori » Сря Яну 27, 2010 4:32 pm

Titi написа:Само дето научих нещо много важно - да не драматизирам нещата, да не смятам, че мравката ще се превърне в слон и да имам повече доверие в детето си. Тя е отделна от мен, самостоятелна личност и знае какво прави.

Много е хубаво. И вярно. И полезно. :nod:
Satori
Баш кафе майстор

Мнениеот maili » Пет Фев 26, 2010 1:25 pm

На този свят няма нито щастие ,нито нещастие ,има само сравнение между едно състояние и друго. Нищо повече. Само ,който е изпитал безгранична злочестина ,може да изпита безгранично щастие. Човек трябва да е пожелал да умре ,за да разбере колко хубав е живота. И до деня ,когато господ удостои човека да му разкрие бъдещето ,цялата човешка мъдрост ще се включва в тия две думи:
ЧАКАЙ И СЕ НАДЯВАЙ
Едмон Дантес
Аватар
maili
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот За да ме имаш » Чет Май 20, 2010 3:17 pm

Titi написа:Моята дъщеря има обица на езика. Ето това е нещо, което със сигурност ще скандализира 99% от четящите това. Беше в 9 клас, когато реши, че ще си я сложи. Бях шокирана, опитах всякакви начини да я откажа, не, та не. Най-вече бях шокирана от това, че не мога да въздействам на доброто си, мило, винаги вслушващо се в съветите ми дете. Реших, че това е края на "доброто" дете, че от тук насетне отношенията ни ще се променят и тя самата също, ще се изпълнят всичките ми страхове, дето съм ги мислела докато е расла и съм я възпитавала. Тя си сложи обицата, минаха 5 години от тогава. Остана си същото мило и добро дете, винаги споделя и търси съвета ми за всичко, което и се стори важно. Нищо в отношенията ни не се промени. Самата аз забравям за тази обица, но като се захили с широко отворена уста я мярвам и винаги потръпвам. Само дето научих нещо много важно - да не драматизирам нещата, да не смятам, че мравката ще се превърне в слон и да имам повече доверие в детето си. Тя е отделна от мен, самостоятелна личност и знае какво прави.

наскоро изживях същото - аз не се борих, просто приех , че тялото е нейно и тя разполага с него, както намери за добре! Но .......изяде болките, настъпиха усложнения и ....сама се отказа!!!

Не трябва да се противопоставяме на чуждото решение, когато се отнася за него самия ......трябва да го разбираме!! Най-трудно е да приемаме другостта у човека!!! От там идват всичките ни проблеми - конфликта на АЗ-а и другостта!!!Когато се научим да приемаме отсрещния като субект , а не като обект - тогава сме склонни да бъдем добри родители или просто - добри хора!!!/ дори и да не съм цветоман , все пак мога да изкажа мнението си... :tzeluvka: /
Всичко е в моите ръце!!!
Аватар
За да ме имаш
Двойно кафе

2 годишно пуши

Мнениеот zmei4o » Пет Май 28, 2010 6:53 pm

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 41

Мнениеот Satori » Съб Май 29, 2010 10:33 am

:cry:
Satori
Баш кафе майстор

Мнениеот calico » Пет Юни 04, 2010 3:29 pm

аз пък имам принцип който винаги съм спазвала с децата ми: Не пречи на човек да си направи грешките!!!

можеш да кажеш мнение, можеш дори да опиташ и два пъти да кажеш, но дотам. повече не, всеки си е отговорен и ако изобщо от нещо се учим, това наистина са грешките.

В крайна сметка всеки прави това, от което има потребност. Ако някой се татуира, значи му е потребно това нещо.

в крайна сметка живота е опасен- от него се умира. и кво, дай да не живеем ли?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман

Години: 65

Мнениеот el pistolero » Съб Окт 02, 2010 12:34 pm

Нарочно не пускам това в темата за "Бай Ламбо" и "Великолепнатата шахтьорка", защото смятам, че не му е там мястото.

Клипчето оставям без коментар:

Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 1

Мнениеот sasha » Вто Ное 02, 2010 4:06 pm

Ех деца, деца... Блажени сме ние, че ги имаме...и толкова страдащи от това. Разбира се, аз съвсем не съм най-мъдрият човек на света, но ми се щеше да предам поне част от опита, който добих от страданията си. Да, ама не... Те били големи, всеки опит да кажа нещо било намеса във вътрешните им работи. Те са големи - на 34 и 32 год. Наистина аз и татко им направихме много грешки в живота си / пътят към ада минава през много добри намерения/и може би точно затова можем да сме полезни.Когато някой престане да може да дава лош пример, той може да дава много добри съвети. Разбира се никой не може да направи техните грешки вместо тях...Е, разприказвах се, ама малки деца- малки дертове...
Аватар
sasha
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 61

ПредишнаСледваща

Назад към За децата, духа и свободата