Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Re: Рози на Гийо- Массад -обсъждане, снимки

Мнениеот calico » Нед Дек 17, 2017 7:00 pm

Лаленце, мисля че и в жегите при мен масадките хич ги няма. Без Андре Тюрка и Валшлеята, те са отличници

обаче Валшлеята наистина е великолепна. Недостатъка й е, че е малка - към 70 см, да беше по-голям храст, просто поне два щях да имам.
За разлика от Надин Ксела Ричи, има доста висока, едра пъпка и цвета на първи цъфтеж разтворен е към 10-12 см.
ще сложа някои нейни снимки тук, може някой да си я хареса.
Храстчето е около 60-70 см на първия цъфтеж, и настрани е толкова, има разперена структура.

ето я на пъпки, това е на 15 май, нямам по-ранна снимка(снимките се уголемяват при кликване)

храстаИзображение

пъпкаИзображение

и полуразтворен цвятИзображение

към 19 май вече се е поразтворилаИзображение

на тази фаза държи доста дълго цвета, може би 4-5 дни ощеИзображение

това вече е разтворен цвят, доста едър, едва сега вече се виждат тичинкитеИзображение

това е на 22 майИзображение
Изображение

тук е след 10 дни, на 25 май, все още е красавицаИзображение

и тук последно е на 28 май, нямам по-сетнешни снимки на компа, но мисля че още 5-6 дни беше в това състояниеИзображение

както виждаш, от нея все още няма нито един оронен цвят, белите листенца отзад са от Пилгрима
Изображение

това й е прецъфтяващата фаза, но така се задържа още поне 3-4 дни, после отсипва чисто и не засъхваИзображение
Изображение

После прави малка пауза и цъфти с втори доста обилен цъфтеж. След това непрекъснато вади по някой клъстер от цветове, но не чак като първата вълна.
за малка роза в тази гама силно я препоръчвам
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман

Години: 65

Мнениеот greeneyed » Нед Дек 17, 2017 7:13 pm

За да не вадят нови шишове и от година на година да стават все по-разкошни, може би искат по-мека и кратка зима. :hmmm:
Роза на сянка не вирее, източва се, не цъфти, боледува.

Не искайте много – не можете да му платите цената.

моите цветя
Аватар
greeneyed
Чист кофеин

Мнениеот молина » Нед Дек 17, 2017 7:15 pm

лалесъм написа:Paul Bocuse - другия отличник като красота, цъфтеж, задържане на цвета и здравина, нещо в руската енциклопедия са му объркали формата на храста пък и той не му е от силните страни, но е напълно компенсиран от другите качества на розата

Бихте ли споделили още подробности за Пол Бокус- колко става висок при вас и какво точно не ви харесва във формата на храста? Добре ли цъфти и горе долу колко държи цвета?
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
молина
Дълго кафе

Мнениеот лалесъм » Нед Дек 17, 2017 7:47 pm

При мен Пол Бокус достига до около 150 см. Почти постоянно има цвят, защото дълго държи цвета и са малки паузите между цъфтежите. Формата на храста му е тим Метла, а аз обичам тип Фонтан или тип Чаша. Според мен ще е добре или да е в редица подобни по форма храсти, или да е на втора линия, но тогава може да му се закриват по-долните цветове, защото той цъфти по цялата си дължина :nod:
шаренийка-НаТуриЙкА
А цветята съществуват не само за хората
Аватар
лалесъм
Кафе машина

Мнениеот молина » Нед Дек 17, 2017 8:39 pm

лалесъм написа:При мен Пол Бокус достига до около 150 см. Почти постоянно има цвят, защото дълго държи цвета и са малки паузите между цъфтежите. Формата на храста му е тим Метла, а аз обичам тип Фонтан или тип Чаша. Според мен ще е добре или да е в редица подобни по форма храсти, или да е на втора линия, но тогава може да му се закриват по-долните цветове, защото той цъфти по цялата си дължина :nod:

Ох, цъфти почти постоянно, държи дълго цвят и на всичкото отгоре и прави малки паузи между цъфтежите! А като се има в пред вид колко разкошни надиплени изглеждат цветовете му :potekoha: спокойно може да му се прости, че храстът е като метла, щом не са един-два клона нагоре и толкоз е добре, нека си е метла! Усещам, че май ще се търси напролет за поръчка! :angelche:
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
молина
Дълго кафе

Мнениеот gospodinov » Сря Яну 03, 2018 10:42 am

Днес бях приятно изненадан от Guillot

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
gospodinov
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 47
Местоположение: Берое, Железник, Иринополис, Августа Траяна, Боруй, Ески Заара, Верея, Стара Загора

Мнениеот gevkati » Сря Яну 03, 2018 6:26 pm

Поздравления! Желая ти все такива приятни изненади през 2018!
gevkati
Виенско кафе

Мнениеот gospodinov » Сря Яну 03, 2018 9:56 pm

gevkati написа:Поздравления! Желая ти все такива приятни изненади през 2018!

Благодаря. :tzvetentze:
Изображение
Аватар
gospodinov
Кафеджия/Кафеджийка

Местоположение: Берое, Железник, Иринополис, Августа Траяна, Боруй, Ески Заара, Верея, Стара Загора

Мнениеот Мария Николова » Сря Яну 03, 2018 11:14 pm

Друго си е каталог на хартиен носител, нали! :daaa: Като няма интернет и ток, можеш със свещ, или фенерче пак да го разглеждаш. ;)
Поздравления!
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.
Аватар
Мария Николова
Наркоман

Години: 75

Мнениеот ivanina » Чет Яну 04, 2018 8:06 am

Много бях запленена от розите на Гийо- Массад, в резултат на което поръчах и засадих седем броя в градината си.
Това, с което ме впечатлиха за тия 2-3 години от засаждането им е бавният, муден растеж на храстчетата.
Вярно, че може да е причина и моята намеса- преместването им след първата година на по- слънчево, просторно място заради видимото им едногодишно кретане но и това не промени нещата.
Това лято, на трета година все още не привлякоха обектива ми с особен храст или цъфтеж, и така и не ги снимах. :hmmmmmm:
От това което пише за тях научавам, че массадките са рози за по- горещо лято - каквото е моето, но виждам че нещо не им понася при мен.
Същите отзиви, пишат и рускините в rosebook които ги отглеждат в друга географска ширина и според мен е допустимо да им е трудно на розите на север.
Иска ми се да вярвам, че това лято ще потръгнат и ще мога да им се зарадвам, като на останалите други край тях! :stiskam: :dovolen:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
ivanina
Кафе машина

Мнениеот gospodinov » Чет Яну 04, 2018 10:05 am

Мария Николова написа:Друго си е каталог на хартиен носител, нали! :daaa: Като няма интернет и ток, можеш със свещ, или фенерче пак да го разглеждаш. ;)
Поздравления!

Така е Мария, много по-вълнуващо е :tzvetentze:
Изображение
Аватар
gospodinov
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Тутти » Чет Яну 04, 2018 4:18 pm

ivanina написа:Много бях запленена от розите на Гийо- Массад, в резултат на което поръчах и засадих седем броя в градината си.
Това, с което ме впечатлиха за тия 2-3 години от засаждането им е бавният, муден растеж на храстчетата.
Вярно, че може да е причина и моята намеса- преместването им след първата година на по- слънчево, просторно място заради видимото им едногодишно кретане но и това не промени нещата.
Това лято, на трета година все още не привлякоха обектива ми с особен храст или цъфтеж, и така и не ги снимах. :hmmmmmm:
От това което пише за тях научавам, че массадките са рози за по- горещо лято - каквото е моето, но виждам че нещо не им понася при мен.
Същите отзиви, пишат и рускините в rosebook които ги отглеждат в друга географска ширина и според мен е допустимо да им е трудно на розите на север.
Иска ми се да вярвам, че това лято ще потръгнат и ще мога да им се зарадвам, като на останалите други край тях! :stiskam: :dovolen:

Иванина, не мисли, че си единствена. И при мен тези рози не са като другите, едва вървят, а имат всички условия. Мисля, че след третата година ако въпреки грижите не вървят като посестримите си от други селекционери, ще ги загърлям наесен, сигурно са свикнали на по-меки Средиземноморски зими.
Аватар
Тутти
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот zeleno » Пет Яну 05, 2018 10:59 am

аз направо ги извадих и раздадох
само две - три останаха
Ирене Фрайн и едно на Мирелле / не ми се рови да видя кое точно беше , харесва ми защото е простоцветна и голяма
толкоз зор с транспорта от Петрович , толкова нерви .... , малки , почернели
само положените усилия и голите надежди ги крепяха в градината ми
Аватар
zeleno
Наркоман

Мнениеот alexalex12 » Пет Яну 05, 2018 11:19 am

Еееее, недейте с лошо де :lol: ! При мен са едни от най-хубавите ми рози!
Слънце между 10 и 15 часа, след това плътна сянка!
alexalex12
Кана кафе

Мнениеот calico » Пет Яну 05, 2018 11:45 am

Явно розите на Масад са или-или. Или ще тръгнат или няма, тото си е.
за разлика от розите на Остин, на Кордес, които винаги тръгват ;)
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман

Години: 65

ПредишнаСледваща

Назад към Рози и клематиси