СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнениеот roselover » Пет Яну 14, 2011 11:31 am

Доста теми за рози има тук, но мен доста ме "сърби" да поместя нова тема за слабостта ми - старинни сортове рози. От скоро имам такива и бих била много благодарна, ако някой отглежда такива и има опит да сподели :angelche:
Аватар
roselover
Кафевар/ка/

Години: 38

Re: СТАРИННИ СОРТОВЕ РОЗИ

Мнениеот roselover » Пет Яну 14, 2011 1:01 pm

Тук ще сложа снимки на някои от сортовете, които имам

Reine des Violettes
Изображение
Изображение

Mme. Hardy
Изображение

Comte De Chambord
Изображение

Blush Damask прилича на нашата Казанлък
Изображение
Аватар
roselover
Кафевар/ка/

Мнениеот libra » Пет Яну 14, 2011 1:05 pm

Перфектни са !Явно и си голяма мераклиика,добре се развиват при теб!
libra
Чист кофеин

Мнениеот roselover » Пет Яну 14, 2011 1:07 pm

Това, са 5 месечни храстчета, снимани са края на май началото на юни. Ароматът им е разкошен. Ароматът на Харди е доста различен от ароматите които съм усещала при другите рози, според мен мирише на борова гора.
Аватар
roselover
Кафевар/ка/

Мнениеот mileni » Пет Яну 14, 2011 2:26 pm

Пет месечни храстчета и отлкова много цвят :shock:
Наистина името ти отива,на аватара :tzvetentze:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771
https://picasaweb.google.com/1017633711 ... 448/201502
Аватар
mileni
Кафе машина

Години: 52

Мнениеот dolli » Пет Яну 14, 2011 3:21 pm

Що ми трябваше да виждам тези красавици, сега няма да мирясам докато не си купя и от тях, тази Reine des Violettes - очите ми останаха в нея, прекрасна е.
Roselover, поздравления за великолепните растения. А би ли споделила от собствен опит имат ли някакви недостатъци тези старинни рози - говаря за податливост към болести /мана, черни петна/, еднократен цъфтеж и тем подобни.
Аватар
dolli
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот orkud » Пет Яну 14, 2011 3:44 pm

Това е енциклопедията на рускините , чийто линк знам от Калико :tzeluvka: Тук е линка със сортовете старинни при тях
http://www.rosebook.ru/roses/oldest-rose/. Много харесвам това, че кликайки на сорта, можеш да получиш информация за храст, цъфтеж, аромат, болести и какво ли не :angelche:
Аватар
orkud
Кафе машина

Мнениеот Titi » Пет Яну 14, 2011 4:44 pm

Великолепни рози, roselover. Поздравления за отличния вкус :tzvetentze:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/
Аватар
Titi
Чист кофеин

Години: 53

Мнениеот calico » Пет Яну 14, 2011 5:17 pm

И аз съм фен на старинните рози. Засега нямам, защото искам първо да уредя англичанките и мускусните хибриди покрай оградата, и след това да видя къде и какмо може да се сложи.
Но мисля че една бурбонска роза която си поръчах сега се води странинна, не съм сигурна.

общо взето от данните за тях съм останала с впечатление че са податливи на болести
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман

Години: 65

Мнениеот Shagrath » Пет Яну 14, 2011 5:50 pm

Внимавай много, щото из форума тихомълком броди другарката Тодорова и са крадне квото и падне :evil: Да не стане така, че да ги видиш качени твоите снимки на сайта й. Ако искаш, преди да публикуваш снимкте като предпазна мярка слагай по някакъв фонов надпис на фотошопа през цялата снимка, като застраховка. Че както е тръгнало, скоро Евробус може и старинни рози да вземат да продават :lol:
Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект
Аватар
Shagrath
Виенско кафе

Години: 43

Мнениеот roselover » Пет Яну 14, 2011 11:45 pm

orkud написа:Това е енциклопедията на рускините , чийто линк знам от Калико :tzeluvka: Тук е линка със сортовете старинни при тях
http://www.rosebook.ru/roses/oldest-rose/. Много харесвам това, че кликайки на сорта, можеш да получиш информация за храст, цъфтеж, аромат, болести и какво ли не :angelche:

Благодаря за линка! До сега съм ползвала само страницата на Питър Биалес http://www.classicroses.co.uk/, която си е истинска енциклопедия за старинни рози и също е посочена подобен вид инфо. Задължително ще прегледам и руския сайт ! :daaa:
Аватар
roselover
Кафевар/ка/

Мнениеот roselover » Пет Яну 14, 2011 11:47 pm

Shagrath написа:Внимавай много, щото из форума тихомълком броди другарката Тодорова и са крадне квото и падне :evil: Да не стане така, че да ги видиш качени твоите снимки на сайта й. Ако искаш, преди да публикуваш снимкте като предпазна мярка слагай по някакъв фонов надпис на фотошопа през цялата снимка, като застраховка. Че както е тръгнало, скоро Евробус може и старинни рози да вземат да продават :lol:

Благодаря за предупреждението и аз прегледах темата за нея. Амииии какво да кажа ... простотията не ходи по гората :D
Аватар
roselover
Кафевар/ка/

Мнениеот calico » Пет Яну 14, 2011 11:59 pm

И аз благодаря за сайта на старинни рози. А купуват ли се от него, може ли да се поръчва?

много търсих тая бяла чаена роза из поръчките, но никъде не я предлагаха, а много я искам - Sombreuil

http://www.classicroses.co.uk/products/roses/sombreuil/
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман

Години: 65

Мнениеот roselover » Съб Яну 15, 2011 12:10 am

Относно негативи и позитиви при отглеждането, имам опит едва от една година, но това което мога да споделя е, че много зависи от кой вид са, например Алба ги дават като издръжливи на болести, но при горещите ни температури листата им леко провисват. Бурбонските като цяло са здрави, но някои сортове са склонни към черни петна и мана. Имам 3 Дамасцени - Бел Амур, Блуш дамаск и Мадам Харди, плюсове - издържат на жега, дори ми ги препоръчаха от Биалес сред най-подходящите за нашия климат, ароматът е много силен, обилен цъфтеж на Бел Амур почти не и се виждаха клоните от цвят . Минусите им - много ги нападат гадинките, то не може и друго при този аромат, цъфтят само веднъж. От бурбонските имам Блаирий №2, Луиз Одие, Мадам Лаура де Барни, Souvenir de la Malmaison. Ще ме извините за превода на имената, аз така си ги прочитам на български :) :) :) Някои от бурбонските ми цъфтяха повторно. Рейн Виолет е хибрид перпетуал, единствената ми от този вид, разкошна е! Много обилен цвят ,няколко пъти до есента цъфтя отново, естествено не така интензивно, приказен аромат.
За сега толкова, че утре съм на училище :D
Аватар
roselover
Кафевар/ка/

Мнениеот roselover » Съб Яну 15, 2011 11:57 pm

calico написа:И аз благодаря за сайта на старинни рози. А купуват ли се от него, може ли да се поръчва?

много търсих тая бяла чаена роза из поръчките, но никъде не я предлагаха, а много я искам - Sombreuil

http://www.classicroses.co.uk/products/roses/sombreuil/

Да, аз моите си ги купих от там и пак казвам изключително доволна съм от коректността им, защото ми бяха изпратили по грешка два броя от една и съща роза, а една липсваше, писах им веднага мейл и след 10 дни ми прислигна липсващата, напълно безплатно, без изобщо да направят на въпрос за допълнителната объркана бройка, която ми бяха изпратили. :dovolen:
Аватар
roselover
Кафевар/ка/

Следваща

Назад към Рози и клематиси