Гърция - море и още нещо....

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Гърция - море и още нещо....

Мнениеот boggy » Нед Яну 08, 2017 6:26 pm

Здравейте,
това е една много,много голяма моя страст.Морето!

С нетърпение чакам да дойде лятото, както за градината която се грижа, така и за пътешествията в Гърция.

Тук може да споделите къде сте ходили, какви хотели сте посещавали, харесало ли ви е?Някакви препоръки :)

Гърция е страхотно местенце за почивка.Плажовете са невероятни.Зелена, чист, бистра вода.Много чисто, няма вируси, не е пренаселено....
Ние ходим през Юни и после Септември за по 8 дни. Като цяло гледам да комуникирам директно с гърците за цени , тъй като винаги успявам да направя много добър пазарлък хахаха бива ме :daaa:
Обиколили сме и трите ръкава.Най- много ми харесва на Ситония, тъй като са по-хубави плажовете.За семейство с деца е супер. Има много заливчета, на които оставаме сами. Водата на някои от тях е плитка с метри навътре до глезена ти :) Не може да се случи нищо. Даже тази година си измайсторих много хубава шатра :) Малко като катун сме понкога, но с две малки деца нося всичко хахаха

Резервации правя Декември месец и за двете почивки :)Миналата година и двата пъти бяхме в един къмпинг, който се намира на Ситония почти в най- долната му точка.Талата се казва. Огромен, чист,подреден къмпинг. За децата рай. В къмпинга само дървета, прохлада, цветя, а на 100м море, плаж, басейн.....Но мен лично ме измори готвенето :( Иначе има каравани на плажа, има каравани в гората, има мобилни къщи....кой каквото иска....

За тази година съм намерила добро хотелче, но не на ръкавите, а на Катерини / Олимпийската ривиера /.Само със закуска.

Ако искате ще сложа и снимки от пътешествията :)

Хайде ако има някой да сподели хубави местенца, на които си заслужава да се отиде и види, с хубави плажове :)

:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: Изображение Изображение Изображение
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 36

Re: Гърция - море и още нещо....

Мнениеот Донка Тодорова » Пон Яну 09, 2017 8:57 pm

Давай снимки, boggy,...и съвети за пазарлък.
Донка Тодорова
Кафевар/ка/

Мнениеот boggy » Чет Яну 26, 2017 10:50 am

Някой бил ли е в Керамоти?Казват,че плажовете били божествени и водата също.Следваща наша дестинация май :)
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 36

Мнениеот scleri » Чет Апр 06, 2017 11:20 am

Боди, Керамоти се слави с най-добрия плаж, и с най-лошите хотели в цяла Гърция. Миналата година отвориха някакво ново четиризвездно хотелче за което казват че било добро, но нямам лични впечатления. Плажа обаче е върхът.

В една друга тема бях споменал че ми се ще, ако е рекъл Господ, това лято да натопя краченца в Йонийското море.
Отварят ми се две възможности. Остров Закинтос или Левкада / заедно със съседните Итака, Скорпио и Кефалоня /.
Хайде сега който е ходил по тия места да ме посъветва кой от двата острова да избера. И двата в една година няма как да се случи колкото и да ми се иска.
Аватар
scleri
Баш кафе майстор

Години: 59

Мнениеот venetka70 » Чет Апр 06, 2017 11:33 am

scleri написа:Боди, Керамоти се слави с най-добрия плаж, и с най-лошите хотели в цяла Гърция. Миналата година отвориха някакво ново четиризвездно хотелче за което казват че било добро, но нямам лични впечатления. Плажа обаче е върхът.

В една друга тема бях споменал че ми се ще, ако е рекъл Господ, това лято да натопя краченца в Йонийското море.
Отварят ми се две възможности. Остров Закинтос или Левкада / заедно със съседните Итака, Скорпио и Кефалоня /.
Хайде сега който е ходил по тия места да ме посъветва кой от двата острова да избера. И двата в една година няма как да се случи колкото и да ми се иска.

Склери, и на двата острова съм била, като на Лефкада тази година ще ходя за трети път.
Закинтос е достъпен само с ферибот, докато до Лефкада има сухопътна връзка и по-бързо се достига до него.
Относно природни дадености и двата е хубаво да ги видиш. Приличат си, но и много се различават. Лефкада е доста по-планински остров и на нас съчетанието на море и прелестни планински гледки ни плени и както вече е ясно стана любима дестинация.
Качвам една снимка от Лефкада за зарибявка
Изображение
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
На страница 33 от поръчката за кленове от Холандия може да намерите линк към таблицата със суми за плащане.
Аватар
venetka70
Баш кафе майстор

Години: 47
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра

Мнениеот Debi » Чет Апр 06, 2017 7:05 pm

Аз на Лефкада не съм била, но на Закинтос бях преди 3 години и ни хареса доста.
Ето и няколко снимки от нета, заради които тогава бях предпочела Закинтос пред Лефкада -
Изображение

Изображение
А тези са мои -
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Debi
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот johnstalker » Пет Апр 07, 2017 5:47 pm

Хах! Ние тази година ще се пробваме от 23 до 28 май в Kalamitsi Thalatta Camp.. ;)
Аватар
johnstalker
Наркоман

Години: 50

Мнениеот inik » Пет Апр 07, 2017 6:25 pm

Ние 12 години вече ходим на море само в Гърция. И от мен глас за Лефкада. А Йонийско море има невероятен, приказен тюркоазен цвят :liubov2: Снимката не предава реалния цвят, но ето една снимка и от мен
Изображение
Аватар
inik
Кафе с мляко

Години: 43

Мнениеот johnstalker » Пет Апр 07, 2017 6:47 pm

Значи на есен ще е в Лефкада.. :)
Аватар
johnstalker
Наркоман

Години: 50

Мнениеот happy_flower » Пон Ное 13, 2017 2:12 pm

Много красиви места има в Гърция. Препоръчвам на всеки да я посети.
happy_flower
Kафенце

Назад към Пътешествия и туризъм