Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...

Re: Старост

Мнениеот alina » Пон Ное 13, 2017 1:03 pm

Ще отвлека вашите мисли от задачките, хем мисленето е полезно за всички..
Имаме апартамент на 4 етеж без асансьор, апартамент е на два етажа със стълба..Когато болят ставите, качването е доста трудно, особенно като се връщаш от селото и има доста домати краставички... още бельо за пране..А даже в самия апартамент спалнята е на втори етаж..Но като помислиш, всичко това принудителна гимнастика ..Искаш ли или не искаш се движиш. Сега мисля, сигурно трябва да има "резервен аеродром" в ъв вид на някоя гарсониера с асансьор.. когато наистина не можеш да движиш..Но това е не много привлекателно бъдъще: не можеш да се качиш по стълбите..Леля на съпруга, която живееше при няс, движела се до последната минута, 90 годишна..Сама се къпела, аз понякога само мих и поливах гърба й..Тоест може да изключи от живота дълги години обездвижването..Сигурно хората не напрасно измислили това:"Движението е живот"
Аватар
alina
Баш кафе майстор

Мнениеот маргото » Пон Ное 13, 2017 8:31 pm

Да помислим и за високото кръвно налягане, което през студените месеци е наистина проблем. Спасяваме се с медикаменти, но колко хапчета може да гълтаме и колко
продължително - без това да се отрази на цялостното ни здраве.
Изображение
С три от някои прости правила, можем да си помогнем сами.
1.Вместо 500 гр. кренвирши, по-добре 100 гр. месо - колбасите са натъпкани с мазнини и сол, наситените мазнини затрудняват кръвообращението, а солта задържа течности,
което излишно натоварва сърцето и повишава кръвното налягане. На ден са необходими около 60 гр. протеини, от 100 гр. варено пилешко или телешко получаваме поне 20 гр.
чист протеин, много важен за работата на сърцето и за тонуса на кръвоносните съдове.
2.С въглехидратите трябва да се внимава. Потребностите си за сладко може да удовлетворим с горчив шоколад и конфитюри с ниско съдържание на захар. Повече листни зеленчуци
и зелени подправки, на всяка цена цитруси и два пъти в седмицата риба, съдържаща ненаситени мастни киселини за преодоляване на холестериновите плаки в кръвоносните съдове.
3.Погрижете се за състоянието на вените. Ако работите седнали, 2-3 пъти почивка на краката вдигнати на столче, под бюрото - дървено валяче, за масажиране на ходилата. Повече
пресни плодове и зеленчуци, храни с повече фибри, за укрепване на венозните стени. По-солените и пикантни храни ви карат да се наливате с много вода, което натоварва венозната
система и причинява отоци.
Аватар
маргото
Баш кафе майстор

Години: 66

Мнениеот Мария Николова » Вто Ное 14, 2017 3:33 pm

От първо лице за старостта.
Винаги има първи път. Верно е! :swait:
За пръв път бях сигурна, че съм си платила тоците и водата. Да, ама не! :ufff:
След 10 ч. търпеливо чаках 30-40 мин. да "дойде" тока и много се изненадах, че не е спирал при съседката от горния етаж. Само ми каза, че видяла служител долу при голямото табло.
Е, имал е да отчита електромери, върши си работата човека. Погледнах - бушоните не показват някой да е изгорял.
Мина час и реших да ида в пощата, където си плащам сметките, да проверя дали не е станала някаква грешка и да ме водят за "не платила".
Водят ме, моля ви се!!! :o :o :o Плащам си, плюс такса за свързване, което може да стане в срок... до 24 часа. Връщам се, вадя лентите, преглеждам ги . И последната е от м. ІХ.!!!! :shock: :shock: :shock: Не може да бъде, защото не може да бъде!!! :svekurva:
Отивам до офиса на "енергото" и ... сварвам чиновничката точно си тръгва за обедна почивка.
Сега се е върнала на работа и е пратила "колегата".
Най-сетне "село Цветна светна"! :ieeee: :srofl: :ieeee: :srofl: :ieeee:
Изводът - като съм "сигурна", че сметките са платени, да проверявам така ли е. ;) :swait:
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.
Аватар
Мария Николова
Наркоман

Години: 75

Мнениеот Shami » Вто Ное 14, 2017 3:44 pm

Мери,би трябвало да получиш уведомително писмо или телефонно обаждане или смс ,с предупреждение за спиране на електрозахранването.
При нас е така,плащам сметките на два различни адреса ,нашето и на баща ми и винаги получавам нещо от тия три вида.Винаги ми дават някакъв срок за търчане. :lol:
Иначе и аз нищо че нямам педдесет ,много често забравям,ми то много сметки ,много неща са .
Аватар
Shami
Кана кафе

Години: 47

Мнениеот greeneyed » Вто Ное 14, 2017 3:45 pm

Един СМС не могат ли да пратят? Може да си извън града, може да си в болница, какво -ще ти спрат тока , в хладилника всичко ще стане на бомбок. Във век на комуникации ще пращат техник да ти бърника из таблото, после още веднъж да идва. :svekurva:
Моля, не пускайте много снимки в един пост.
Моля, не цитирайте всички снимки от предния пост в отговора си.

моите цветя
Аватар
greeneyed
Чист кофеин

Мнениеот Мария Николова » Вто Ное 14, 2017 4:14 pm

greeneyed написа:Един СМС не могат ли да пратят? Може да си извън града, може да си в болница, какво -ще ти спрат тока , в хладилника всичко ще стане на бомбок. Във век на комуникации ще пращат техник да ти бърника из таблото, после още веднъж да идва. :svekurva:

Боже, Кате, хич пък не помислих за сладоледа! :ufff:
Всичко е наред! :daaa: Камерката иска да я разледя и сладоледа изобщо не е чул, че 3-4 часа е нямало ток. :hihihi:
Но моментът е подходящ да освободя кутията и да я хвърля. ;) :ieeee: :ieeee:
Да, и аз така си мисля, че би трябвало да има някакво предупреждение, особено когато клиентът до момента винаги е бил коректен платец.
Но "енергото" пести от заплати и тази чиновничка, единствена оставена в офиса, не би могла сама да се справи с цялата циганска махала да им праща предупреждения.
Край сухото гори и суровото. :ufff: 19 лв. са толкова кутии сладолед... :snif:
Аватар
Мария Николова
Наркоман

Мнениеот jesi » Вто Ное 14, 2017 9:04 pm

Мария,като те четох се сетих един виц
Вървят си две приятелки на възраст из парка
Едната пита другата
Защо я носиш тази ютия
а другата и отговаря
Ами да съм сигурна,че съм я изключила

Е и при нас ще е така къде от ЕГН то къде от многото грижи
jesi
Виенско кафе

Години: 59

Мнениеот Мария Николова » Вто Ное 14, 2017 10:02 pm

jesi написа:Мария,като те четох се сетих един виц
Вървят си две приятелки на възраст из парка
Едната пита другата
Защо я носиш тази ютия
а другата и отговаря
Ами да съм сигурна,че съм я изключила

Е и при нас ще е така къде от ЕГН то къде от многото грижи

Не се е сетила да отреже шнура и него да носи, че е по-лек. :srofl: :srofl: :srofl:
Аватар
Мария Николова
Наркоман

Мнениеот kim » Вто Ное 14, 2017 10:02 pm

Shami написа:Мери,би трябвало да получиш уведомително писмо или телефонно обаждане или смс ,с предупреждение за спиране на електрозахранването.

Няма такова нещо... :svekurva: EVN вече са напреднали и "дърпат" шалтера електронно и директно, без каквото и да е било предупреждение- от централа в Пловдив, зададено също електронно :mrgreen: Плащаш 6 или 7 лв. към сметката си и след час-два "тока идва" :ieeee: Да живеят технологиите и потребителите им. Дали го "дърпат" на всички, това вече е друг въпрос. ;)
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi
Аватар
kim
Чист кофеин

Мнениеот Мария Николова » Вто Ное 14, 2017 10:50 pm

Плащаш 6 или 7 лв. към сметката си и след час-два "тока идва"

Ако имаш вуйчо, Кате, да.
Ако нямаш - плащаш 19 лв. за "свързване". :svekurva:
Аватар
Мария Николова
Наркоман

Мнениеот kim » Вто Ное 14, 2017 10:56 pm

Мария Николова написа:
Плащаш 6 или 7 лв. към сметката си и след час-два "тока идва"

Ако имаш вуйчо, Кате, да.
Ако нямаш - плащаш 19 лв. за "свързване". :svekurva:

Мне... това беше преди...сега са с нова политика :mrgreen: може би от скоро :hmmm:
Както и де е...Трябва да уважаваме "стратегическите инвеститори". Нали за това са тук...да ти пренасят ток по стари жици :mrgreen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi
Аватар
kim
Чист кофеин

Мнениеот Shami » Вто Ное 14, 2017 11:30 pm

Ми аз съм към ЧЕЗ,,преди седмица ми пращаха уведумително писмо, за едната сметка на адреса на бащами,а преди три дена пък получих смс вече за нашата си сметка,но пишеше и телефон на който трябва да се обадя при някакъв проблем или забавяне,иначе щели да ни спрат тока.Още в неделя тичах да го плащам,добре че работят изипей,сега съм спокойна и за двете домакинства.А това за ютията много ме разсмя,колко пъти съм се връщала заради нея или за скарата или печката,а пък дали заключих,взех ли всичко,неспасяем случай съм.Като тръгна да излизам почвам вече сама да си повтарям цялата процедура на глас че съм прегледала всичко и въпреки това пак се връщам все за нещо.
Аватар
Shami
Кана кафе

Години: 47

Мнениеот маргото » Сря Ное 15, 2017 1:32 am

Смешни, но верни факти, свързани с остаряването... :lol:
- Имаш много в къщата и никакво място в шкафа с лекарствата.
- Напълно възможно е да търсиш очилата си половин час, преди да ги намериш на главата си.
- Станал си сякаш изглежда по-търпелив, но това изобщо не е вярно. Просто ти пука далеч по-малко.
- Твоята представа за вдигане на тежести се изразява в изправяне.
- Новото ти кресло има повече екстри от автомобила ти.
- Ставането от дивана се случва от втория опит.
- От съседите си искаш назаем твоите инструменти.
- Можеш да живееш без секс, но не и без очилата.
- Тайните ти са на сигурно място, при твоите приятели, защото и те вече не си ги спомнят.
- Спиш, а другите се притесняват, че си починал.
- Твоите стави са по-добри метеоролози от тези на БАН.

- В офиса:
- Иване, защо имаш такъв измъчен вид, тежка нощ?
- Мани, мани, не питай...Сънувах нощес Анджелина Джоли, Клаудия Шифър, Катрин Зита Джоунс и Памела Андерсън как се бият с мойта жена...за мен!
- Леле, егати интересния сън, и какво стана?
- Ужас стана - въздъхнал тежко Иван - жена ми победи...

- Редовните дрямки предотвратяват остаряването, особено ако ги правите, докато шофирате.
Аватар
маргото
Баш кафе майстор

Години: 66

Мнениеот presto » Сря Ное 15, 2017 2:29 am

ЕВН пращат безплатни смс-и при неплатени сметки, тук е обяснено как става https://www.evn.bg/UslugiIzvestqvane/ClientForm.aspx
presto
Кафевар/ка/

Мнениеот iv.tarlen » Сря Ное 15, 2017 10:52 am

Пенчо бре, чети!
Пенчо не чете.
:hihihi:
iv.tarlen
Кафевар/ка/

ПредишнаСледваща

Назад към Разни и разнообразни теми