Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнениеот Tanet » Пет Ное 10, 2017 5:41 pm

"Истинските неща в живота, не са нещата"
Изображение

градинките на "утринния покой"
Аватар
Tanet
Кафе машина

Години: 46

Мнениеот Гео, граф » Пет Ное 10, 2017 5:44 pm

Танчеееее, :sbear: :sbear: :sbear: :sbear: :slove: ! Ще се черпиме много и напоително :nazdrave: :bira: :sdrink: !!!!!!!!!!

Знаех си, че имаше нещо нестандартно - столовете са обърнати един към друг :nod:
''Не всяка простота е свята. И не всяка комедия — божествена...''
Веничка Ерофеев

Снимките ми!
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Години: 54

Мнениеот radiva » Пет Ное 10, 2017 5:57 pm

Гео, граф написа:Ради, и етажерката и особено окачалките са разкошни :potekoha: :potekoha: ! Колко малко е необходимо, за да се подновят стари неща и да изглеждат много по-красиви! Би ли ми казала, моля те, как се нарича цвета, в който си ги боядисала :?:

Танче, важна информация си сложила, благодаря ти :daaa: ! Сега ако ми кажеш в коя тема някой беше показал как от два стари стола е направена пейка, ще те черпя на рождения ден :sdrink: :sbeer: ! Ровя повече от час из темите, очите ми станаха на палачинки, но не я откривам. Беше в особен тъмносиньо-сив цвят, а самите столове имаха нещо важно, което ми се губи - плоски седалки ли, заоблени облегалки ли - не помня точно :ufff: :ufff: :ovtza: ...

Благодаря, Гео, боята е бяла мат на водна основа.
radiva
Виенско кафе

Години: 37

Мнениеот lenuza73 » Нед Ное 12, 2017 8:21 pm

:shock: Ради много хубаво е станало всичко :ieeee: :tzeluvka:

Да покажа до къде я докарах :liubov2: ,не стана съвсем идеална,но... запазих дупките от дървояда,третирах с преобразувател за ръжда и отгоре мацнах със спрей /боя за метал/.. между другото намерих и една стара закачалка по мазетата,та и нея я наклепах по същият начин,остана ми да реша дали да я правя с цвят или да и ударя една ръка грунд и отгоре лак :hmmm: ще я мисля,щото и място за сега не и намирам

Бях такава
Изображение

Сега съм такава / снимки с телефон ...забравих фотоапарата /

Изображение

Изображение

Едно старо шкафче за обувки ,което беше тъмно кафяво и сглобявано от свекър ми ,вече изглежда по друг начин.Не съм го снимала когато започнах да шкуря ,просто забравих ,но това е крайния резултат...Повечето сте го виждали в бука,но тук не съм показвала :daaa: сега не е шкаф за обувки ,а шкаф за джунджурии :lol:
Изображение

Изображение

Това е маса също пребоядисана от кафяво в бяло...беше хвърлена в една маза със три стола,обаче от всичките столове сглобих един ,другите бяха проядени съвсем .Мама обеща да ми подари три такива стола които е запазила,така ,че ще имам работа още и ще си ги направя комплект

Изображение

Изображение

Изображение

Оклепах и кутията за хляб

Изображение

Изображение

Изображение

Имам два стари бюфета и една ракла от преди 30-40 години,решила съм и тях да разкрася ,но обмислям в какъв цвят...няма да е бяло ,че много аптечно става ,все в бяло да е всичко .... може би синьо или резеда :hmmm:
Аватар
lenuza73
Кафе машина

Години: 44

Мнениеот calico » Нед Ное 12, 2017 8:34 pm

Въх, Лунузко, всичко е толкова красиво и така ми харесва.
обожавам бяло с розички
голям майстор си станала, :daaa: аз няма да се наема да правя такива неща, то сложно...

направи ги в оня хубав гълъбово синьо-сив цвят
или бежово, светло бежово
Последна промяна calico на Нед Ное 12, 2017 8:45 pm, променена общо 1 път
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман

Мнениеот lenuza73 » Нед Ное 12, 2017 8:38 pm

:tzvetentze: :tzeluvka: Благодаря Ани..не е сложно,просто време трябва да имаш,а при мен всичко става бавно,защото времето не ми стига.Пък сега нали градината си почива ,та и аз покрай нея и се захванах пак с тези бояджийски истории :D
Аватар
lenuza73
Кафе машина

Мнениеот radiva » Пон Ное 13, 2017 9:00 am

Ленузка, много са красиви, поздравления. :tzvetentze:
Преобразувателя за ръжда в цвят ли е или е безцветен?
radiva
Виенско кафе

Мнениеот lenuza73 » Пон Ное 13, 2017 10:21 am

Ради взех такъв какъвто имаше в най близкия магазин,в бутилката се вижда тъмна течност но при нанасяне не личеше да е тъмна течноста...със сигурност има различни видове и марки
Аватар
lenuza73
Кафе машина

Мнениеот Малката Ида » Пон Ное 13, 2017 11:13 am

Лени,много ми харесва :potekoha: всичко!И моите столове изглеждат така! :hihihi:

Ради,коридора е станал чуден! :potekoha:
Обичам да обичам!

"...все пак някой трябва и да дава, за да има за вземане"

Има хора уютни като дом...Прибираш се в сърцето им и разбираш... "У дома съм..."
Аватар
Малката Ида
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 45

Мнениеот Гео, граф » Пон Ное 13, 2017 1:22 pm

Рози, рози, рози - защо ли не се учудвам, Ленуз :angelche: :daaa: !
''Не всяка простота е свята. И не всяка комедия — божествена...''
Веничка Ерофеев

Снимките ми!
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Години: 54

Мнениеот scleri » Пон Ное 13, 2017 1:48 pm

radiva написа:Ленузка, много са красиви, поздравления. :tzvetentze:
Преобразувателя за ръжда в цвят ли е или е безцветен?

На пазара има различни " модели " ръждопреобразуватели но по същество това си е фосфорна киселина. Когато тя се нанесе върху ръждата / железен трихидрооксид / протича химична реакция при която в крайна сметка ръждата се преобразува в железен фосфат, а той е водонеразтворимо съединение и играе ролята на защитен филм като не допуска понататъчен контакт на водата с метала. С една дума от ръждата правим покритие защитаващо от ръждясване. Самият ръждопреобразувател не оцветява. Всъщност той си има цвят, но не това е основното му предназначение. След това металния предмет се боядисва с каквото си пожелаете за да добие приятен за очите вид.
Аватар
scleri
Баш кафе майстор

Мнениеот radiva » Вто Ное 14, 2017 9:18 am

Благодаря, scleri, Ленузка. Имам такава ютия и ми се иска да запазя ръждивия ѝ вид, но да я намажа с нещо, което да я запази.
radiva
Виенско кафе

Мнениеот scleri » Вто Ное 14, 2017 5:47 pm

Radiva, аз на твое място бих почистил ютийката от мръсотия, прах, и едрата ръжда която пада на люспи. След това от вътрешната страна на ютията / там където не се вижда / ще пробвам. Ще мацна една ивичка / съвсем леко / ръждопреобразувател. Ако резултата е задоволителен ще мацна по-смело още веднъж, и ако ми хареса ще намажа ютията и отвън. Ако не ми хареса полученото ново покритие ще опитам пак съвсем лекичко отвътре една ивичка с безцветен матов лак. Матов за на блести на слънцето, но да се получи защитно покритие. Ако резултата е задоволителен лакирам смело отвън.
Влагозащитно покритие можеш да получиш ако почистената повърхност намажеш леко с машинно масло, но тогава ютията винаги ще изглежда като току що измита, и все още мокра, а и прахът ще полепва по-лесно по нея.
Най-автентичен вид ютийката все пак ще има ако само я почистиш, и държиш на сухо място така че ръждата да не се увеличава отново. Тя ще си остане ръждива, но без тежка лющеща се на люспи ръжда.
Аватар
scleri
Баш кафе майстор

Мнениеот РОУЗ » Вто Ное 14, 2017 9:35 pm

Почистена от ръждата и с безцветен мат, без ръждопреобразувател, след 2-3 месеца ръждата избива отново и ютията ти добива онзи благороден ръждив вид, който вероятно целиш.
Това е пробвано върху обкова на сандъка ми, ако се сетя да снимам тази неделя ще покажа.
РОУЗ
Баш кафе майстор

Мнениеот radiva » Сря Ное 15, 2017 9:44 am

Ще пробвам както каза scleri отвътре и след това ще реша как да я довърша. Ще кача снимки щом приключа, дано стане.
radiva
Виенско кафе

ПредишнаСледваща

Назад към Дом, дизайн, домакинство