декоративни храсти

Re: декоративни храсти

Мнениеот viktoriaivanova » Вто Мар 14, 2017 12:42 pm

Този декоративен храст цъфти сега, преди разлистването, в моя двор. Расте бързо, висок е, но аз го оформят ежегодно.
Ухае силно и приятно, събира пчели. Красив е. Донесен ми като подарък от Канада. Листата са зелени, красиви и те, наесен опадват.
Някой знае ли какъв е?
Бих искала да разбера.
Изображение
viktoriaivanova
Кафе с мляко

Мнениеот hitolq » Вто Мар 14, 2017 1:31 pm

Виола,благодаря за информацията.Значи физокарпусите със сигурност ще са там,ще търся и висок филаделфус,буделята и нея мисля да сложа -до 3 м.я дават.Освен още една буделята да взема и ще станат 2 физокарпус,2буделии и един филаделфус.Как ли ще изглежда?Нямам представа,но трябва да опитам.Моля да ме спрете сега ,ако правя някоя съвършенна глупост :dovolen:
hitolq
Дълго кафе

Мнениеот Виола » Вто Мар 14, 2017 1:36 pm

Имай предвид като ги садиш, че филаделфусите цъфтят някъде май месец, физокарпуса юни-юли, а будлеята през лятото. Вейгелите цъфтят през месец май, спиреите май също.
Аватар
Виола
Чист кофеин

Мнениеот hitolq » Вто Мар 14, 2017 1:53 pm

Хм,ще го мисля и това!Вейгели и спиреите няма да ги слагам там.Физокарпусите са хубави и само заради листата,но и цъфтежа ме устройва,буделия супер -летен цъфтеж,само за филафелфуса незнам дали там му е мястото..?
Ох и Гирляндите трябва някъде да сложа,ама роза до люляк....знам ли?Много съм се оплела ама ми се иска ,като гледам вашите градини :dovolen: :dovolen:
hitolq
Дълго кафе

Мнениеот Daniela Pargu » Вто Мар 14, 2017 1:58 pm

фИЛАДЕЛФУСА И ЛОНИЦЕРАТА ще ти озеленят мрежата.Будлеите се постригват и няма да скриват целогодишно .Но може по цвят и време на цъфтеж да направиш групи на няколко реда.Ама за ограда не е ли по-добре иглолистни? :hmmm: :D
Аватар
Daniela Pargu
Кана кафе

Мнениеот hitolq » Вто Мар 14, 2017 2:10 pm

За иглолистните най - вероятно сте права,но пък вече се заплених по храстите :dovolen:
поръчала съм тези храсти и трябва да ги сложа някъде.
hitolq
Дълго кафе

Мнениеот Daniela Pargu » Вто Мар 14, 2017 2:17 pm

Като гледам списъка-в десетката- имаш голямо разнообразие!Слагай по-високорастящите до оградата,пред тях някое ниско.Не уточнявам кое,защото има големи
сортови различия и не знам твоите кой кой е.Ама ще стане много кипро! Е, ако някое се види ,че не си е на място - има и местене-без това не може! :daaa: :daaa: :dovolen:
Аватар
Daniela Pargu
Кана кафе

Мнениеот Виола » Вто Мар 14, 2017 2:26 pm

hitolq написа:Ох и Гирляндите трябва някъде да сложа,ама роза до люляк....знам ли?

В никакъв случай не ги слагай едни до други. Syringa vulgaris имаш предвид, нали?
Аватар
Виола
Чист кофеин

Мнениеот hitolq » Вто Мар 14, 2017 2:28 pm

Нали,добри храсти съм си избрала,всички различни :dovolen: ,ще бъде шараниика :dovolen:
Аз все пак не търся някакъв изискан ефект.Абе, мисля че ще стане,като има зеленинка,цъфтеж,все е красиво.
hitolq
Дълго кафе

Мнениеот hitolq » Вто Мар 14, 2017 2:30 pm

Виола написа:
hitolq написа:Ох и Гирляндите трябва някъде да сложа,ама роза до люляк....знам ли?

В никакъв случай не ги слагай едни до други. Syringa vulgaris имаш предвид, нали?

Какво е това?Люляка е budelia roql red,a розата Гирляндите на Амур
Буделята нали и казват летен люляк,затова така се изразих.
Аа разбрах какво имаш в предвид,грешката е моя!
hitolq
Дълго кафе

Мнениеот Виола » Вто Мар 14, 2017 5:22 pm

Сиринга вулгарис е обикновения пролетен люляк. До будлеята можеш да засадиш Гирляндите на амур, но трябва да предвидиш достатъчно място между тях, тъй като Гирляндите си стават доста големи храсти; разгледай снимки в Гугъл и ще ти стане ясно. Виж също на Калико снимките на Гирляндите.
Аватар
Виола
Чист кофеин

Мнениеот Стаси » Вто Мар 14, 2017 8:55 pm

viktoriaivanova написа:Този декоративен храст цъфти сега, преди разлистването, в моя двор. Расте бързо, висок е, но аз го оформят ежегодно.
Ухае силно и приятно, събира пчели. Красив е. Донесен ми като подарък от Канада. Листата са зелени, красиви и те, наесен опадват.
Някой знае ли какъв е?
Бих искала да разбера.
Изображение

Виктория, много е ранобудно твоето храстче. Ето в тази тема пробвай да попиташ за името и дано някой знае: viewtopic.php?f=16&t=320&start=5460
Аватар
Стаси
Виенско кафе

Мнениеот hitolq » Сря Мар 15, 2017 4:02 pm

Разбрахме се,Виола :dovolen:
Горе-долу вече ми се избистри,чакам сега храстите :dovolen:
Благодаря!
hitolq
Дълго кафе

Мнениеот zeleno » Пон Мар 20, 2017 3:47 pm

viktoriaivanova написа:Този декоративен храст цъфти сега, преди разлистването, в моя двор. Расте бързо, висок е, но аз го оформят ежегодно.
Някой знае ли какъв е?
Бих искала да разбера.
Изображение

https://www.google.bg/search?q=abelioph ... =907#spf=1
виж дали е това , че от снимката не си личи много
Аватар
zeleno
Чист кофеин

Предишна

Назад към Храсти и лиани