Сукулентни растения

Re: Сукулентни растения

Мнениеот Di_Va » Сря Окт 11, 2017 10:20 pm

Грийни, делоспермата си оцелява без проблем! Аз имам два вида, едната си живее на двора няколко години вече, а жълтата, от страх да не я загубя, разделих и засадих едпа част в сандъче на балкона.
И срам-не срам, така сме зарязали цветята на балкона вече година-две , ама това растение си живее и хич не му пука!
Di_Va
Кафе машина

Години: 53

Мнениеот Миша » Чет Окт 12, 2017 11:07 am

Зависи и от сорта делоспермата, има делосперми , които са за 9 зона, има за 5-та
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман

Години: 46

Мнениеот Shami » Чет Окт 19, 2017 12:15 pm

Ето ме :lol: , намерих темата за сукулентни ,нова мисля че няма смисъл да се отваря след като може да се ползва и тази.
Докалкото разбрах,някои от седумите правят по гъсто храстче,ако мога така да се изразя.Говоря за по високите ,а други са по рехави от къмто гъстота.
Но пък може да се комбинират и така да стане по голяма туфата.Аз мисля да пробвам с този
Rozchodnik karpacki 'Dark Magic' Sedum telephium
Изображение

Изображение

и този

Rozchodnik 'Yellow Xenox' Sedum
Изображение
Също мисля по натам да си направя ето това
Изображение
Понеже нямам седума Рейнбоу,ще комбинирам горните два ,макар че жълтият ми едва се вижда в саксията :eeeh:
А за долното животинче започвам да събирам материал.
Кажете ми долните розички ,как по бързо ще се размножат,в саксия или направо в градината.
На снимката гледам че са на шарена сянка .
Аватар
Shami
Кана кафе

Години: 47

Мнениеот Shami » Чет Окт 19, 2017 12:21 pm

Танче много хубав седум си показала :daaa:
Аватар
Shami
Кана кафе

Мнениеот Shami » Чет Окт 19, 2017 12:29 pm

На снимката с животинчето има и по малки розички на крачетата,добре обаче с времето те нали ще растат и ще станат големи и какво ще стане с цялостната визия :hmmm: ,нали не се очаква от мен постоянно да ги подменям с нови по малки.
Или пък гущера просто ще порасне. :lol:
Аватар
Shami
Кана кафе

Мнениеот Daniela Pargu » Чет Окт 19, 2017 12:34 pm

:D
Явно, хубавото ти животинче ще нараства!Но проблем ще са новите розетки,които ще се образуват наоколо :hmmm:
А такъв вид ще трябва постоянна поддръжка !Но е страхотна идея :daaa: Много ми хареса :dovolen:
Аватар
Daniela Pargu
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Shami » Чет Окт 19, 2017 12:43 pm

Дани и на мен много ми хареса ,затова се реших да го правя.Имам и други идейки от нета,заделям си ги в папка,бъдещи проекти. :lol:
Да, ще трябва да го фризирам от време на време. :hihihi:
Аватар
Shami
Кана кафе

Мнениеот Skio » Чет Окт 19, 2017 2:05 pm

Shami написа:Дани и на мен много ми хареса ,затова се реших да го правя.Имам и други идейки от нета,заделям си ги в папка,бъдещи проекти. :lol:
Да, ще трябва да го фризирам от време на време. :hihihi:

Шами, трогателна си! Та ти дори не знаеш кое точно растение е( и аз не знам, ешеверия някаква?) и щом не знаеш това, то не знаеш и на какви температури издържа, а без това просто не става.
Аз такива снимки вече се научих да ги подминавам, защото са комбинации правени колкото само за снимката -- само помисли, тези растения в нормални условия не растат така еднакви, значи имаме семеначета, 500 броя в 500 саксийки, отглеждани при подходящите си условия, защо? Заради едната луда снимка.
Ако си вярваш, че ще опъваш бордюр, тичай веднага и започвай да си обработваш лентата земя, та да става за сукулентни, пясъци, инертни материали, че от тях ще се очаква да издържат на каквито студове стават при теб.
............
'Dark Magic' е голям хубавелко обаче, нали? :potekoha:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?
Аватар
Skio
Виенско кафе

Години: 55

Мнениеот Shami » Чет Окт 19, 2017 2:41 pm

Като зелен новак и новоизлюпен любимец на седуми,едва ли съм наясно с какво ще се сблъскам :lol: .
Но ще се пробвам,е то е ясно че ще си блъскам главата от грешни стъпки,но щом с розите се справям що пък и с седумите да не мога. :hmmm:
Но пак пропускам важен фактор при мене,охлювите,те може да ми провалят всичко.Ако се нахвърлят на растенията ми ,ще има жертви и от двете страни. :svekurva:
Обаче Скио,аз все измислям нещо странно.Ми харесват ми по различните неща,отличаващите се.Не искам еднотипен бордюр ,влезеш у комшийката и там същият. :hihihi:
Затова се лутам,чета, разглеждам,задавам въпроси и търся подходящите растения за моя милост. :lol:
Ето още две идейки съм си набелязала,защо пък да не могат да се осъществят.Може да не са точно същите ,но нещо такова.
Изображение

Изображение
пък и животното ми може да е мъничко,а не голямо :hmmm:
Последна промяна Shami на Чет Окт 19, 2017 3:05 pm, променена общо 1 път
Аватар
Shami
Кана кафе

Мнениеот Skio » Чет Окт 19, 2017 3:01 pm

Shami написа:Затова се лутам,чета, разглеждам,задавам въпроси и търся подходящите растения за моя милост. :lol:

Тогава тази тема я прочети с критичен и изучаващ поглед още от първа страница.
Ще ти се набие в кой месец цъфтят разните видове в България, окото ти ще свикне с изгледа и цвета им.
(Напиши ми моля адреса си, реших, че където има за двама(срещата в града ни), има и за трима, и докато ти примираш за питомното, аз да съм си сигурна, че си завъдила якото диво, да си се размножава, та да е под ръка за бъдещите ти ексцентрии :o ) :D
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?
Аватар
Skio
Виенско кафе

Години: 55

Мнениеот Shami » Чет Окт 19, 2017 3:12 pm

Аааа :lol: ,от този седум розичка вече имам една положена в саксия,зимата ще видя как ще издържи ,ще взема да я преместя в градината за проба и ако ,всичко е наред, напролет ще продължа с експеримента. :hihihi:
Аватар
Shami
Кана кафе

Мнениеот МГХ » Чет Окт 19, 2017 3:52 pm

Shami, и аз харесвам сукулентите и имам доста от тях ,но... за да се получат хубави картинки е нужно освен сукуленти , добра обработка на почвата , редовно плевене , защото тревичките ще развалят всичко и наистина познаване нрава на всеки от тях- какво обича , кога цъфти , кога спи /например "дебелата мара" изчезва през есента и се появява на пролет нежна нежна ,а през август става туфа с размери 80/80 поне при мен двата сорта , които имам. Обаче през август и септември пълни градината с едри топки в розово е червено/ и т.н. Ето ти розовата Изображение Налага се да я ограничавам и направо да я изхвърлям. Една такава изхвърлена на улицата върху камъни и пясък е направила ниска компактна туфа 25/25 и е топка от цвят.
Мисълта ми е, че можеш да направиш това ,което си намислила , но трябва да се подготвиш старателно. Има време тази зима за четене и на пролет за експерименти.
Ето и по -червената Изображение
А тук е на шарена сянка под ябълката , съвсем различна Изображение
Показвай , ще ми бъде интересно.
Аватар
МГХ
Чист кофеин

Години: 62

Мнениеот Mike » Чет Окт 19, 2017 4:58 pm

За Shami
Твоята композиция -гущер става със Семпервивуми - и то на слънчев участък. Ешеверии в България не виреят навън.
Снимките със сукуленти са супер -но за да закупиш 30-40 резника от различни Ешеверии /основно това е по снимката/ -не излиза твърде изгодно. Но ако имаш една -от всяко листенце за една година се развива нова розетка -т.е. можеш да се сдобиеш с 30 нови растения само от едно налично.
Mike
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Shami » Чет Окт 19, 2017 8:27 pm

Благодаря Миленче,благодаря Mike за съветите, ще се ограмотя повече зимата и напролет ще пробвам.
Благодаря и на Скио,опитваше се да ми влее здрав разум,но аз така съм залепнала за тези снимки,като омаяна съм.
Ясно е,че за да липсват такива снимки в форума при толкова хора отглеждащи седуми,значи работата не е лесна и има нещо гнило.Дано зимата да ми охладнеят страстите и да спря да летя в небето. :eeeh:
Нещо ми потънаха гемиите :nod:
Аватар
Shami
Кана кафе

Мнениеот МГХ » Чет Окт 19, 2017 8:59 pm

Е,не се отказвай ,де.Не това ми беше целта като писах. Колкото до Семпервивумите те са най-лесно размножаващото се растение. По едно време бях разсяла десетки да не кажа стотици по дуварите на балкана. И сега имам , но ги намалих.Изхвърлените си направиха цели колонии на боклука. Така че смело и по добре опитай.
Аватар
МГХ
Чист кофеин

Години: 62

Предишна

Назад към Кактуси и сукуленти