Разпознаване на болести и вредители

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнениеот Миша » Чет Май 18, 2017 8:47 pm

Волиам Тарго не е с мигновено действие, той блокира нервните импулси, което довежда до парализа, неприятелите спират да се хранят , парализират се и след няколко дни умират. Новите изисквания са всеки препарат да се регистрира срещу точно определен неприятел за точно определена култура, като за всеки неприятел и съответно култура се плаща, така че не очаквайте да са изброени всички неприятели, които мори, обикновено в различни държави има различни регистрации срещу различни неприятели/и различни карантини :evil: /, гледате активното вещество срещу какво има регистрация в ЕС. Това е горе-долу щадящ препарат с обширно действие и със сравнително кратка персистентност, при правилна употреба и при гарантиран произход на препарата не би трябвало да има проблеми.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Бъди здрав, Вальо!

Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман

Години: 46

Мнениеот Lilly » Чет Май 18, 2017 9:52 pm

Мише, благодаря ти за поясненията - мислех даже да те помоля персонално за мнение, ама като зная колко е натоварено откъм работа в момента , ме досрамя
За първи път ми се случва листни въшки да не загинат до следващия ден - днес е 4-ти ден /тествах препарата на розите на Гео :D / от първото пръскане и са си живи гадинките - но не всички .
Изчетох сега някаква листовка - умират в рамките на 1-4 дни :hmmm:
Lilly
Кафевар/ка/

Мнениеот РОУЗ » Чет Май 18, 2017 10:07 pm

Листните въшки ги моря от години само със сапун+зехтин, дори не помня каква точно е рецептата, на око сипвам около 3-4 л. вода, по 1-2 с.л. зехтин и сапун и пръскам, ако са много - повтарям след няколко дни, ако не - след 1-2 седмици или при ново появяване. Сега пръсках в рамките на две седмици три пъти, че в тези дъждове дори зехтинът се отмива.
РОУЗ
Баш кафе майстор

Мнениеот vsaymenova » Пет Май 19, 2017 9:43 am

Някой знае ли какво е това и дали прави бели?
Изображение
Аватар
vsaymenova
Виенско кафе

Години: 41

Мнениеот dung » Пет Юли 14, 2017 10:28 am

Изображение
Какво е това заболяване по разсадът от карамфил?
Пръсках го 2 пъти: първият път мисля беше с топсин, а вторият (преди около седмица) с тирам 80. Няма подобрение.
Аватар
dung
Кана кафе

Години: 45

Мнениеот Lilly » Пет Юли 14, 2017 11:48 am

Тия бели точици аз ги свързвам с акари
Ако Мишето не се появи да даде компетентно мнение, аз бих започнала с акарицид и , ако не помогне, инсектицид. Това не ми прилича на заболяване, за което ти пръскаш.
Lilly
Кафевар/ка/

Мнениеот zeleno » Пет Юли 14, 2017 1:01 pm

изумена съм
такваз гад виждам за първи път / на зеленото листче , към върха на пъпката , прилича на бяла тичинка / , това извън "памука"
Изображение
първоначално помислих , че студентите са мятали не"кви памуци от терасите и к"вото там се е закачило
но сложих очилата и бам- скакалчета с размера на тичинка / зелени и бели , според ръста явно /
веднага напръсках с подръчен Райд , от мъглата белия памук се стопява и животинките се разтичват / по-скоро скачат /
огледах подробно , имам и на други растения
като се скрие слънцето , духа-не духа ще пръскам с каквото имам / Би 58 и Децис /
и все пак ми е адски любопитно
ако не са вредни , въобще да не пръскам , че тази година е пълно с калинки и миризливки , да не изтрепя и тях
сега , като се замисля , миналата година на албицията имах Изображение подобен проблем
бели стърготини , като кокосови
Изображение
албицията отрязах , че хем пазеше сянка , хем не цъфтеше както очаквах , хем се сипеше от нея този лепкав десерт
:hmmm:
Аватар
zeleno
Чист кофеин

Мнениеот radoctina69 » Пет Юли 14, 2017 1:34 pm

zeleno,
това е вид цикада Metcalfa pruinosa голяма напаст и няма отърване при нас е ужас. :cry: :ufff:
radoctina69
Кана кафе

Години: 47

Мнениеот zeleno » Пет Юли 14, 2017 2:01 pm

Благодаря :!: :tzeluvka:
пп отивам да чета в нета за нея
пп имали сме даже тема
viewtopic.php?f=30&t=6061&start=15
Аватар
zeleno
Чист кофеин