Пръскане против комари

Пръскане против комари

Мнениеот denitsavm » Чет Май 03, 2012 10:24 pm

С какво пръскате против комари в градината? Тия дни имаме нашествие и няма оттърване :eeeh: Пръскахме с Ципермитин, но след две пръскания комари все още има много
Less Grass – More Flowers

Дворчето: http://www.album.bg/denitsavm/albums/140576/
Аватар
denitsavm
Наркоман

Години: 38

Re: Пръскане против комари

Мнениеот lila » Чет Май 03, 2012 10:33 pm

Затова каниш гости толкова щедро :hihihi:
Сигурно и храсталаците около вас трябва да се напръскат, а има и някакъв период от време през който се пръска - мисля беше 3 пъти през 3 дни и после след две седмици ли беше пак; има ултразвукови устройства има и едни спирали където се палят за локално място. В Текстура магазина последно гледах комарници за легла - като балдахин и мрежести.
Виж ей тези юнаци http://www.pestcare.bg/
lila
Чист кофеин

Години: 96

Мнениеот Nini » Чет Май 03, 2012 10:39 pm

Дени,с Айкън-той е за всякакви пълзящи и летящи насекоми.Аз пръскам основно заради опасността от кърлежи,но след третирането и комарите изчезнаха трайно
Nini
Баш кафе майстор

Мнениеот denitsavm » Чет Май 03, 2012 10:48 pm

Нини, как се пише това на англииски, нещо не мога да намеря в нета :hmmm:

Лила, имам джобен ултразвук, лови на 2 м. диаметър и върши работа, слагам го над масата обикновено, но пищи гадно, а и сега е направо ад от комари, ей така за три дни... от понеделник вечерта се появиха за нула време :o Пръскахме всичко наоколо, най-вече храсталаците :nod: А тия ще ми дойдат малко скъпо, при положение, че не ползват нищо кой знае колко по-различно от препаратчето за 5 лв. тия лампи, дето ги горят са много гнусни и смърди на опърлено... не я ползваме нашата въобще

Нини, открих го :tzvetentze:

Аватар
denitsavm
Наркоман

Мнениеот Nini » Чет Май 03, 2012 10:52 pm

Дени,пиши на български Айкън -препарат и излиза инфо
Nini
Баш кафе майстор

Мнениеот kamisun » Чет Май 03, 2012 10:53 pm

Мисля, че най-ефективно е вие да се мажете с ласион, аз лично съм алергична към комари, та винаги си нося с мен, в ааптеките продават даже и мокри кърпички против комари. Като че ли ще е по-лесно вие да се мажете, отколкото цялата градина няколко месеца, все пак препаратите са скъпи....
Аватар
kamisun
Двойно кафе

Мнениеот lila » Чет Май 03, 2012 10:53 pm

Освен че смърди и плющи като ги пържи; иска сериозно пръскане наоколо да знаеш; по нас по морето пръскат със самолетчета :nod:
lila
Чист кофеин

Години: 96

Мнениеот Nini » Чет Май 03, 2012 10:56 pm

Има и опаковки по 25 мл за около 4 лв за 5 л вода-това е дозата за около 100 кв м
Nini
Баш кафе майстор

Мнениеот el pistolero » Чет Май 03, 2012 11:01 pm

Мда и като напръскат от самолетчето, така хубаво ги допингират, че на следващия ден идват тройно повече и с размер на врабчета :hihihi:
И аз мразя чевермето за комари... ама много се кефя на всеки пукот от прясно произведен комарен чируз :mrgreen: Но другото нещо е, че то е произведено с цел да ги привлича с лампата и чак като дойдат да ги пържи, т.е. колкото и да изтребе, винаги ще привлича още и още да идват около него, съответно и около мястото където е разположен ще има инвазия от привлечени градове.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
el pistolero
Кафевар/ка/

Години: 2

Мнениеот denitsavm » Чет Май 03, 2012 11:09 pm

Ами и аз имам алергия и се подувам като пъпеш :hmmmmmm: Ползвам и мазила разни всякакви, но поне няколко пръскания на сезон си трябват :nod:

Аватар
denitsavm
Наркоман

Мнениеот ljuboznatelna » Нед Май 13, 2012 7:53 am

Моите през деня мируват. Вечер се спасяваме с дълги крачоли, мазила или разни свещички и прочее за прогонване. Не искам да пръскам, защото отведнъж няма да ги изтребим во веки веков, а тази отрова по тревата си остава и я тъпчем боси.
Друг начин, ако вечеряме навън , е да пуснем разпръсквачите за кратко - намокря им крилцата и не фъркат известно време :)
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Кафе машина

Години: 44

Мнениеот denitsavm » Нед Май 13, 2012 9:26 am

Тук е направо кошмарно последната седмица. На вълни са и през деня също са активни... явно им е някакъв период. Пръскахме 2 пъти, но като позавали малко , а вали наистина съвсем по малко, отмива препарата и те пак са ни наоколо. Сега пак ще напръскаме. Иначе съм много доволна от един стик стик за мазане Autan, най-вече защото е стик и се мажем всички и ни стига за целия сезон. Иначе като са по-малко комарите ги гони и пищялката /джобен уред за прогонване/... Но друго си е да напръскаш и да няма ята... Все пак сме в доста "гориста" местност, със сравнително влажен климат :nod: А аз съм и с алергични реакции, сиреч се подувам все едно оса ме е охапала и освен, че сърби и боли :evil:

Аватар
denitsavm
Наркоман

Мнениеот kamisun » Нед Май 13, 2012 2:38 pm

Съчувствам ти, мен също много ме хапват. От цялата къща само мен яядат. И аз съм алергична и ухапванията ми стават като малки орехчета. Сегаа съм се заредила с таблетки, но още ги нямаа комарчетата. Няма вечер, в която да не включвам апарата. Под балкона ни има огромни дървета и те се крият по листата на короната....
Аватар
kamisun
Двойно кафе

Назад към Други цветарски теми