Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Re: Тема за БЪРЗИ ВЪПРОСИ и ОТГОВОРИ

Мнениеот Тутти » Нед Мар 19, 2017 9:54 pm

kannamy написа:Търся Алое арбонисценс-не знам дали правилно го пиша .Всъщност 15-20 листа ми трябват ,но ако някой може да ми продаде и цяло растение взимам го .Листата също си ги плащам.За лек ми трябва.С кофти диагноза е баща ми и ще се боря с разни природни илачи.

Писах ти на ЛС.
Аватар
Тутти
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот kannamy » Пон Мар 20, 2017 9:59 am

Благодаря на всички ,ще обиколя и аптеките .Алое верата било по -слабо като имуностимулатор ,но и него ще го взема.
Май и аз имам някакво такова като на Джоя ма е мъник,но ще го обезлистя и него.Но първо ще го фотна да кажете това ли е
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Calendula_off » Пон Мар 20, 2017 2:26 pm

Здравейте, тази година си поръчах кала, но поради ред причини, всъщност една основна семейство слепи кучета ( или подровляци) ми се иска да се порадвам на растението и въпросът ми е някой гледал ли е кала в саксия? И второ, поръчах си соларна лампа с ултразвук уж гонело къртици и слепи кучета, има ли ефект или за пореден път хвърлих пари на вятъра?
Calendula_off
Kъсо кафе

Мнениеот greeneyed » Пон Мар 20, 2017 2:34 pm

Никакъв ефект нямаше от уреда- гладът е по-голям от дискомфорта, който му създава уреда! 8-) Слепи кучета при мен с лопата да ги ринеш, но кала не са ми крали. Що да не може в саксия? Може. :daaa:
Моля, не пускайте много снимки в един пост.
Моля, не цитирайте всички снимки от предния пост в отговора си.

моите цветя
Аватар
greeneyed
Чист кофеин

Мнениеот Calendula_off » Пон Мар 20, 2017 2:42 pm

greeneyed, благодаря!
Излиза, че хвърлих едни 30 лв ей така за лампа!! Последна надежда ми остава тогава Ратимор парафинови блокчета.
Вече седма година водя неуспешна битка с тях, щетите, които са ми нанесли са огромни, даже вече ми се убива желанието за садене, защото знам, че мерака ще ми го прекършат за поредна година. Лук, гладиоли, лалета, ама нищо не подбират, вкл. и корените на млади овошни дръвчета прегризаха (пак разходи и надежди). То не бяха димки по дупките, карбамид, дебнене в най-голямата жега с лопатата :D Да не говорим, че по едно време някой ни снабди и с фосген :mrgreen: ами нищо.....
Calendula_off
Kъсо кафе

Мнениеот Daniela Pargu » Пон Мар 20, 2017 2:47 pm

И аз не съм доволна от уреда - сложени са на 2 места-при мен е наклонен терен-над уреда живеят ,ровят ,ядат всичко луковично! :cry:
А зимата - направо ужас! Всичко ми е разровено- и около уреда също! Но калите не ги пипат! :stiskam:
Аватар
Daniela Pargu
Кафевар/ка/

Мнениеот calico » Пон Мар 20, 2017 2:48 pm

Календула, котките не ги ли прогонват?
моите котки държат сляпото куче по границата на оградата, не смее да припари навътре, а преди беше ужас.
но котките винаги са над 3, при това женски, щото те са ловците.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман

Мнениеот Daniela Pargu » Пон Мар 20, 2017 2:53 pm

Е, обща болест!И аз съм на този хал!Но всичко изброено е ефективно за къртици - и уреда също.
А нашите врагове са мишки полевки,от сем. е и сл. куче!Отровата слагам на всяка дупка ,където намеря при копане-а есента това сякаш ги превъзбуди и
около местата с отрова полудяха!Изяли са и фритиларията ,дето уж ги гони! :twisted:
Аватар
Daniela Pargu
Кафевар/ка/

Мнениеот РОУЗ » Пон Мар 20, 2017 3:14 pm

А чувате ли звуците от уреда - едно жужене, защото те са с батерии, които се сменят периодично, аз имам 3-4 уреда, включително и такъв срещу змии си взех, не съм много сигурна дали действат, колко точно и какъв обхват имат, те са и различни, купувани през годините, може би някои действат повече, други - не толкова, и при мен е с денивелация, терасирано е в някои части, но там, където нямам уреди, имам много следи от сляпо куче, а в другата част - изключително рядко.

calico, при мен преди кучето имаше котки, минимум по 5 се мотаха из двора, живееха си в пълна хармония и със слепите кучета, и със змиите.
Освен да разпращаш по Еконт котенца от твоите котки за желаещите. :lol:
РОУЗ
Баш кафе майстор

Мнениеот Calendula_off » Пон Мар 20, 2017 3:15 pm

calico написа:Календула, котките не ги ли прогонват?
моите котки държат сляпото куче по границата на оградата, не смее да припари навътре, а преди беше ужас.
но котките винаги са над 3, при това женски, щото те са ловците.

Имаме три котки, които са само котки по документи. Толкова мързеливи, че не знам как съществуват, дъщеря ми лятото в количката за кукли ги вози, облича ги и те стоят и не мърдат. Двор над 2 дка, част е с овошки, друга част нашите садят домати и др. зарзавати и аз съм по китките. и ни нанасят всяка година наистина големи щети. Едно лято бяха унищожили половината двор със зеле, ей така малко преди финала и за два дни минаха и направо отрязаха корените (кочана). Сега остава последна надежда лампата, Ратимор парафинови блокчета и един капан, ама за него се колебая, че ми идва вече въз много , като разход.
Ето тук една снимка от въпросната година, когато половината от зелето, замина ей така.

Изображение
Calendula_off
Kъсо кафе

Мнениеот Daniela Pargu » Пон Мар 20, 2017 3:20 pm

Поне имаш тази уникална снимка! :ieeemyzh:
Аватар
Daniela Pargu
Кафевар/ка/

Мнениеот mucunka » Пон Мар 20, 2017 3:25 pm

В момента продават в Лидл уреди срещу къртици.Соларни са,действат на 750кв.м.,струват 25 лв. Купих два,засега действат,държат ги далеч.Тази зима превърнаха моравата в минно поле.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
mucunka
Баш кафе майстор

Години: 54

Мнениеот aya_vhill » Пон Мар 20, 2017 6:33 pm

За тези уреди доста хора писаха. Аз купих 2 преди три години- бяха доста скъпи, купих и един за лястовици. А колко китки можех да купя за тези пари :nod: Тези дето се вкопават ги дават за змии и къртици. Лично на мен ми действаха успокояващо и близо до тях си играех с кучето. Докато една пелянка не ни изненада на 2 метра от уреда. А иначе се чува как си жужи и вибрира...само че на змиите и на къртиците не им пука. Сега изобщо няма да си правя труда да ги слагам.
А уреда за лястовици не ги гони, събира ги :lol:
Аватар
aya_vhill
Двойно кафе

Мнениеот РОУЗ » Пон Мар 20, 2017 8:24 pm

Е, то сигурно е както с всяка друга стока - има читави, има и боклуци.
И не винаги цената е определяща.
Моят първи уред беше от ТСМ, вършеше работа и не беше скъп.
РОУЗ
Баш кафе майстор

Мнениеот libra » Пон Мар 20, 2017 8:54 pm

Maй е пари на вятъра- купчинки пръст има до бръмкалото,както и по целия двор. :svekurva:
libra
Чист кофеин

ПредишнаСледваща

Назад към Други цветарски теми