Иглика(Primula)

Re: Иглика(Primula)

Мнениеот Златка Трънова » Пон Мар 13, 2017 11:22 pm

greeneyed написа:
Златка Трънова написа:Ех, какви красавици са ви цъфнали. Аз още чакам. polyabs ще потропаме заедно на някоя форумна среща. :D :D

Злате, като цъфнат моите, ще ги снимам да си избереш. :dovolen: Скоро ще е, малко да се затопли.

Благодаря много Greeneyed! :tzvetentze:
Златка Трънова
Виенско кафе

Години: 52

Мнениеот valichka » Вто Мар 14, 2017 2:58 pm

Новичките ми примулки! :ieeee: Още малко ще им се порадвам. :ieeemyzh: Май тия едрите и най-красиви са хибриди, които на следващата година не се показват. :hmmm: Горчив опит с миналогодишните - от 3 засадени само 2 се подадоха тази пролет, но най-красивата /жълта превъзходна/ изчезна безследно... :snif:
Здраве да е! :tzvetoman:

Изображение

http://prikachi.com/images.php?images/613/9066613I.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/616/9066616K.jpg
Аватар
valichka
Кафе с мляко

Мнениеот nadin » Вто Мар 14, 2017 5:12 pm

Ако искате пробвайте да им махнете цветовете на тези хибридните за да се вкоренят и да не се изтощават в цъфтеж пък може и да оцелеят догодина. Ама няма да може да им се радвате сега на цъфтежа :D
Аватар
nadin
Чист кофеин

Мнениеот mds777 » Вто Мар 14, 2017 8:47 pm

nadin написа:Ако искате пробвайте да им махнете цветовете на тези хибридните за да се вкоренят и да не се изтощават в цъфтеж пък може и да оцелеят догодина. Ама няма да може да им се радвате сега на цъфтежа :D

nadin, благодаря за съвета, ще пробвам, тъй като и аз купих такива и едва кретат.
Аватар
mds777
Кафевар/ка/

Години: 45

Мнениеот inik » Вто Мар 14, 2017 9:04 pm

Аз миналата година си накупувах от тях, страхотни, огромни, цветни, приказни! :tzvetoman: Сега са се показали половината някъде.... :eeeh: Още не са нацъфтяли. А откъде мога да си купя от обикновените иглики? Много искам от тях :nod:
Аватар
inik
Кафе с мляко

Години: 42

Мнениеот Polin » Вто Мар 14, 2017 9:26 pm

inik написа:Аз миналата година си накупувах от тях, страхотни, огромни, цветни, приказни! :tzvetoman: Сега са се показали половината някъде.... :eeeh: Още не са нацъфтяли. А откъде мога да си купя от обикновените иглики? Много искам от тях :nod:

Иник, ако ти харесват моите, мога да то подаря :oops:
Аватар
Polin
Кана кафе

Години: 54

Мнениеот inik » Вто Мар 14, 2017 10:10 pm

Наистина ли? Много си мила! :tzvetentze: Харесват ми, разбира се! Такива искам, обикновени, да не ми изчезват. Ако имаш в повече, няма да откажа :ieeee: А пък може ти да харесаш нещо от моите цветенца :tzvetentze:
Аватар
inik
Кафе с мляко

Мнениеот greeneyed » Вто Мар 14, 2017 10:34 pm

nadin написа:Ако искате пробвайте да им махнете цветовете на тези хибридните за да се вкоренят и да не се изтощават в цъфтеж пък може и да оцелеят догодина. Ама няма да може да им се радвате сега на цъфтежа :D

Надюшка, имам чувството, че се вкореняват, защото в продължение на месец-два изкарват нови розетки и цветове- цъфтяха няколко пъти. После розетката стои, хубава, свежа, а напролет няма никой. Аз харесвам някои хибриди като шарка, ама много ги харесвам :potekoha: , но тази година като видях какви грамофонни плочи са цветовете - ааааааа, този път не познаха, няма да купувам. Ама ми подариха една, дано пък да оцелее. Тази пролет от две миналогодишни едната се появи. :hmmm: Сега ми идва на ум да си сипя от върбовия извлек, нали стимулира коренообразуване.
Моля, не пускайте много снимки в един пост.
Моля, не цитирайте всички снимки от предния пост в отговора си.

моите цветя
Аватар
greeneyed
Чист кофеин

Мнениеот Polin » Вто Мар 14, 2017 10:59 pm

inik написа:Наистина ли? Много си мила! :tzvetentze: Харесват ми, разбира се! Такива искам, обикновени, да не ми изчезват. Ако имаш в повече, няма да откажа :ieeee: А пък може ти да харесаш нещо от моите цветенца :tzvetentze:

Съвсем наистина :liubov: Ще потърся из познати и за други цветове :daaa:
Аватар
Polin
Кана кафе

Години: 54

Мнениеот илико » Сря Мар 15, 2017 7:18 am

inik написа:Аз миналата година си накупувах от тях, страхотни, огромни, цветни, приказни! :tzvetoman: Сега са се показали половината някъде.... :eeeh: Още не са нацъфтяли. А откъде мога да си купя от обикновените иглики? Много искам от тях :nod:

Мога да ти дам от жълтата,кремава ,червена и лилава.
Търся си бяла ,която е на висока дръжка като букетче.
Аватар
илико
Кафевар/ка/

Мнениеот nadin » Сря Мар 15, 2017 9:42 am

greeneyed написа:

Надюшка, имам чувството, че се вкореняват, защото в продължение на месец-два изкарват нови розетки и цветове- цъфтяха няколко пъти. После розетката стои, хубава, свежа, а напролет няма никой. Аз харесвам някои хибриди като шарка, ама много ги харесвам :potekoha: , но тази година като видях какви грамофонни плочи са цветовете - ааааааа, този път не познаха, няма да купувам. Ама ми подариха една, дано пък да оцелее. Тази пролет от две миналогодишни едната се появи. :hmmm: Сега ми идва на ум да си сипя от върбовия извлек, нали стимулира коренообразуване.

Мойто вътрешно чувство е че тези хибриди се гледат като еднократни и така са селекционирани, и каквото и да ги правим при нас в градините ще оцеляват 10%. Аз съм виждала в Англия как в края на сезона ги изкореняват, каквото е останало от тези иглики и ги хвърлят. Щом там не могат да ги гледат като многогодишни значи не стават. Има и още нещо за което трябва да се внимава - ларвите на хоботниците. Те просто са влюбени в игликите и страхотни поражения могат да направят. Аз понеже си имам такива ларви в изобилие много внимавам, защото имам фира дори от бабешките иглики заради тях. Случва се нещо като с на ким розите. Вадиш корена и отдолу всичко е изядено до пънчето . Ако ги хванеш на време може да се вкорени пънчето отделно, ако не игликата заминава.
Аватар
nadin
Чист кофеин

Мнениеот nadin » Сря Мар 15, 2017 9:44 am

илико написа:

Сега като се замисля от полиантусите ( високите на дръжка ) чисто бяла не съм срещала :hmmm: Има с леко жълтеникав отенък или с ярко жълто око в центъра ама бяла не знам.
Аватар
nadin
Чист кофеин

Мнениеот илико » Сря Мар 15, 2017 9:47 am

Дори да не чисто бяла няма значение,правя си едно кътче само с такива иглики.
Аватар
илико
Кафевар/ка/

Мнениеот maranta » Сря Мар 15, 2017 10:08 am

Ехааа :P Не само сте открили сезона, ами и сте напрднали сериозно с красотите :potekoha: Нали са от първите след снега и са такива пъстри веселяци :ieeee: май всички ги обичаме :liubov2:
Моите още се ослушват, чакам си ги с нетърпение, макар да са от най-обикновените. Беше ми дала съфорумка няколко коренчета жълта(май от дивата, на дръжка дето са цветчетата) нещо ми се губи :hmmm: късна ли е, какво :hmmm:
Аватар
maranta
Виенско кафе

Мнениеот inik » Чет Мар 16, 2017 9:57 am

илико написа:

Илико - много благодаря! Поли ще ми изпрати - мисля, че няма да имам нужда от повече :daaa: Благодаря още веднъж - много сте мили :tzvetentze:
Аватар
inik
Кафе с мляко

ПредишнаСледваща

Назад към Градински цветя и растения