Ацер

Re: Ацер

Мнениеот РОУЗ » Вто Ное 14, 2017 10:23 am

Аууу, този лишей го борихме в неделя, но не съм се сетила да прегледам и ацерите.
Силве, при мен тръгна от една джанка, зарази пинусчето под нея, както и близката ела, съвсем млади растения, както и по почти всичките по-стари плодни дървета, за ацерите не съм се сетила, че може да ги налази, ще ги прегледам и тях. В неделя пръскахме с 3% разтвор на зелен камък, така ни казаха.
Алина, не разбрах изречението "лишайник сам ще отпадне, останалото да се отстрани с дървена лопатка", кое останало?
РОУЗ
Баш кафе майстор

Мнениеот Силвия » Вто Ное 14, 2017 11:05 pm

незабравка написа:Силве,дай снимка по-отблизо на стъблото.Вероятно става дума наистина за лишей-често сме го виждали по кората на дърветата в гората.Ако е лишей ,не е голям проблем мисля,от влагата е .Лишеите са доста безобидни,те не са паратизиращи организми и не могат да навредят на дърветата.По-скоро са признак,че дървото е с намален имунитет и има нужда от подхранване през следващия сезон на вегетция-напролет.Няма нужда от третиране с химикали,пръскане с железен препарат е достатъно.

Ще го снимам утре на светло :D Дано да е така, наистина е възможно влагата да му е дошла в повече, късно спряхме капковото.
Силвия
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Силвия » Чет Ное 16, 2017 9:44 pm

По-близо от това не можах, странно изглежда :hmmm: когато е мокро, наистина прилича на лишей, когато е сухо изглежда все едно такава е кората.. сега и някакви черни петънца виждам

Изображение
Силвия
Кафеджия/Кафеджийка

Предишна

Назад към Градински цветя и растения