Камбрия

Камбрия

Мнениеот safka77 » Пет Фев 25, 2011 7:26 pm

Здравейте!Искам да питам за тази орхидея вече прецъфтя и дали мога да я пресадя или...не съм запозната с отглеждането на тези цветя. :eeeh:

Изображение
safka77
Kафенце

Re: Камбрия

Мнениеот lila » Пет Фев 25, 2011 8:31 pm

А защо искаш да я пресаждаш? Има ли някаква причина - на камбрията и е нещо недобре или?
lila
Чист кофеин

Години: 99

Мнениеот safka77 » Пет Фев 25, 2011 11:12 pm

ами не трябва ли аз си мисля че трябва но незнам засега няма проблем ама откакто е прецуфтяла не е изкарвала и листа каква е причинита незнам :hmmm:
safka77
Kафенце

Мнениеот lila » Пет Фев 25, 2011 11:59 pm

А кога прецъфтя?
lila
Чист кофеин

Мнениеот safka77 » Съб Фев 26, 2011 10:02 am

има вече 3 месеца :dovolen:
safka77
Kафенце

Мнениеот lila » Съб Фев 26, 2011 12:03 pm

Ако няма явен проблем с корените, аз не бих пресаждала. Корените на камбриите лесно се нараняват и накъсват при пресаждане - тънки са. Бих понаторила и ще я сложа на по-светло. Нормално е да има някакъв период на почивка след като е цъфтяла. Още повече, че е здраво третирана с торове в оранжериите за да цъфне. Разбира се, ти ще си прецениш какво да направиш, ако решиш да пресаждаш, ползвай дребни кори и ги смеси със сфагнум или друг влагозадържаш материал - около 3/4 от корите, накисни предварително, за да не се накъсат корените и отдели внимателно само тези стари кори, които падат. Което е залепнало по корените, не го отделяй ако не падне само - ще се накъсат.
Успех :tzvetentze:
lila
Чист кофеин

Мнениеот safka77 » Съб Фев 26, 2011 2:18 pm

ААА щом е така няма да пресаждам ще изчакам да видя какво ще стане на светло е на топло и така нека си почине :tzvetoman:
safka77
Kафенце

Мнениеот werty » Пет Дек 21, 2012 11:06 pm

Тази тема е огромна ,доколкото под камбрия често пъти се обобщават почти всички ,хибриди в в които присъстват Odontogiossum Miltonia Cochlioda резултат на това е Vuylstekeara .Според това кой от изходните форми е опрашван , логично и да се получат много и разнообразни изходни хибриди от ,първа линия , те от друга страна влизат също за семенно размножаване . Така се засилват характерните за основните изходни родители , характерни особености.
Под камбрия често пъти се разбират и Odontioda резултат от Coclioda и Odontoglossum това са много ефектни и бих казала непретенциозни орхита цъфтящи на 9, 10 месеца.
Бихме могли да продължим и с Bealara , резултат от хибридизация между Brassia и 3 те комп. участващи в Vuylstekeara . При тях, освен оргиналната форма имаме и доста голям цвят ,който трае почти 2 пъти по дълго от този на едроцвентите катлеи.
werty
Kъсо кафе

Мнениеот dimitar » Пет Дек 21, 2012 11:29 pm

werty написа:хибриди в в които присъстват Odontogiossum Miltonia Cochlioda.

Вероятно имаш предвид Odontoglossum, Miltonia и Cochlioda, или Odontoglossum x Miltonia x Cochlioda, а не Odontogiossum Miltonia Cochlioda :dovolen:
Cochlioda x Miltonia x Odontoglossum е също широко използвана формула за получаване на камбрия :tzvetentze:
Аватар
dimitar
Виенско кафе

Години: 40

Мнениеот lila » Съб Дек 22, 2012 12:01 am

Имаме си таксоном у форума :D нека се разписва човека :D
и Vuylstekeara не нито е Bealara нито е Odontioda, нито Odontocidium :D
тези аслъ хибриди освен камбрия да ги нарече човек ;)
lila
Чист кофеин

Мнениеот werty » Съб Дек 22, 2012 2:20 pm

:dovolen: Извинявам се за правописата грешка , просто беше късно. Обаче никъде не твърдя че
одонтоглосума е вуилстекеара :D ! Просто исках да кажа че камбрия е едно събирателно общо понятие
,което включва в себе си много различни орхита , често срещани ,на пазара. За повечето от нас ,които не сме професионалисти е трудно да се ориентираме ,така че наистина е важно да правим по някой опит.
werty
Kъсо кафе

Мнениеот lila » Нед Дек 23, 2012 1:36 am

Cochlioda, Miltonia, Odontoglossum, Oncidium и Ada - хибридите им ги водят Онцидиум-междувидови хибриди, кръстосват и самите хибриди, продават се мериклони основно защото лесно се клонират. На мен ми е омръзнало да се опитвам да ги определям; това на снимката, което е продадено за камбрия е 69-то поколение хибрид с участие на онцидиум, милтония и кой знае още какво.
Виждам, че имаш интерес - ето тук има повече информация Oncidiae Intergeneric Hybrid Care
Весели празници ти желая :tzvetentze:
lila
Чист кофеин

Мнениеот zlatniq » Нед Дек 23, 2012 3:39 pm

Последната снимана Камбрия има невероятен бонбонен аромат. За съжаление лятото ми е отвратителна жега навсякъде и пробите ми неколкократно си заминават. На последния етаж съм и таванската плоча се напича до нетърпимост. Горе не достига сянка от никакво дърво, което да охлажда поне някои от стаите и температурата ми е около 33-34°С Колкото и да пръскам влажността се вдига за кратко до 50% и после отново отива на пустинната стойност 30% Всичките ми милтонии също измряха, а за Масдевалия мога само да мечтая, дори не съм пробвал да я гледам. Сега само ще се радвам и ще точа лиги по вашите камбрии.
Аватар
zlatniq
Кафе с мляко

Мнениеот dimitar » Нед Дек 23, 2012 6:29 pm

zlatniq написа: а за Масдевалия мога само да мечтая.

Пробвай с Дракула тогава. Аз нямам проблеми с тях. :dovolen:

Всъщност, те са от едно семейство с масдевалия :mrgreen:
Аватар
dimitar
Виенско кафе

Години: 40

Мнениеот werty » Пет Дек 28, 2012 3:25 pm

Темата с камбрии не е препълнена , затова ще вкарам тук и една беалара , по точно 2 беалариИзображение
werty
Kъсо кафе

Следваща

Назад към Орхидеи и бромелии